REGJISTROHU - REGISTER

Shoqata Shqiptaro-Amerikane “Ana e Malit” në New York ka marrë iniciativën për regjistrimin e populsisë me qëllim që të dispunojmë me numrin e saktë të pjesëtarëve të komunitetit tonë në SHBA….Kliko këtu

BASHKOHU - JOIN US

Shoqata nuk mund te egzistoj pa pjesmarrjen dhe angazhimin tuaj, ju lutem bashkohu dhe në kët mënyr jep kontributin tuaj, së bashku ësht më e lehtë rrugtimi jone drejt qëllimeve tona…Kliko këtu

DHURO - DONATE

Shoqata është Organizatë jo Qeveritare dhe jo fitimprurëse, për të ruajtur kontinuitetin dhe susksein e shoqatës ne mbështetëmi në contributin tuaj, ju lutem dhuroni lhe në kët mënyr siguroni qëndrushmërin tonë….Kliko këtu 

AKTIVITETI I SHOQATES

PIKNIKU VJETOR

Shoqatat shqiptare me origjinë nga trojet tona etnike nen Malin e Zi mbajtën piknikun e përbashkët me datën 29 Maj 2016  ne Parkun piktores te New Yorkut, Franklin D. Roosevelt (FDR) State Lexo më shumë

DITA E GRUAS

Në hotelin “Hilton” me mjedise lluksoze u mblodhën së bashku gratë shqiptaro amerikane për të festuar ditën ndërkombëtare të gruas. Dita e së dielës me pak thëllim dhe rreze dielli shndriste në ishullin e bukur të Staten Island…Lexo më shumë

DITA E FLAMURIT

Komuniteti shqiptaro-amerikan gjegjësisht shoqatat dhe asosacionet që veprojnë në treshtetshin NY, NJ dhe CT, te bashkuara si asnjëherë ma par dhe në koordinim me asamblestin e shtetit Lexo më shumë

 Connect with Us – Lidhu me ne

twitter youtube facebook

LAJMET – NEWS

Urime Fitër Bajrami!

Shoqat Ana e Malit uron gjithë besimtarët myslimanë, gëzuar Fitër Bajramin.   Me  rastin e  festës së  Bajramit të Madh, Shoqata Shqiptaro Amerikane Ana e Malit, uron të gjithë besimtarët  e fesë Islame dhe shqiptarët kudo që jetojnë dhe punojnë. Urojmë që   kjo ...

read more

PARADA SHQIPTARE RRËFIM I SUKSESIT

Shoqata e jonė Ana e Malit edhe kėtė vite si nė vitet paraprake dėshmoi vetėn se ėshtė e pėrkushtuar qė me angazhimin dhe dedikimin e saj tė jetė faktor i rėndėsishėm i karvanit tė fuqizimit dhe unifikimit tė diasporės tonė. Nuk thuhet pa arsye se bota i takon rinisė,...

read more

SHOQATA " ANA E MALIT" ORGANIZON TURNIR NË FUTBOLL

 KF "Ana e Malit" është klubi  i cili me sukses po përfaqëson trevën e Anës së Malit  në arenën e futbollit lokal, rajonal dhe posaçërisht ate ndërkombëtarë. Futbollistët e këtij Klubi janë fitues të turneut ndërkombëtarë i cili u mbajt në tetor të vitit 2013 në...

read more